Pierwsze warsztaty Bloom Training

8 i 9 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Trenerów Bloom Training – Od potrzeb do scenariusza, czyli o przygotowaniu szkoleń i warsztatów.

Aby osiągnąć sukces na sali szkoleniowej jako trener niezbędne jest intensywne i gruntowne przygotowanie. Pierwszy krok to poznanie uczestnika, jego problemów, potrzeb i sposobu myślenia. Następny to przedefiniowanie problemów na wymierne cele, określenie oczekiwań związanych z dostarczeniem wiedzy lub rozwiązaniem problemu. Ważne jest przy tym rozpoznanie nastrojów w zespole, nastawienia uczestników i ich motywacji. Dopiero tak gruntowna analiza pozwoli na zaplanowanie efektywnego szkolenia. Kluczem do sukcesu jest umiejętność dobrania najwłaściwszych metod pracy do celów szkolenia, jego tematu jak i samej grupy. Tego wszystkiego – diagnozowania potrzeb grupy, badania celów, konstruowania scenariusza szkolenia, doboru metod pracy i sposobów opracowywania materiałów szkoleniowych dotyczyły pierwsze warsztaty Szkoły Trenerów Bloom Training.

Mieliśmy uczestników, którzy są marzeniem każdego Trenera – ciekawych, zaangażowanych.  Dziękujemy za wspaniałe pierwsze warsztaty i zaczynamy odliczanie do kolejnego spotkania – już w lutym!