Najlepszy prezent dla siebie to odkryć swoje talenty. Jak?

Autor: Agnieszka Borys-Gajda

Grupa uczestników Szkoły Trenerów „Bloom Training” powiększa się. Bardzo nas to cieszy! Kurs zaczynamy w styczniu, a dziś garść informacji o PIERWSZEJ – w ramach wielu – aktywności z nim związanej.

Z każdym uczestnikiem kursu Bloom Training zaczynamy pracę od badania jego 5 dominujących talentów metodą Gallupa, czyli badaniem StrenghtsFinder. Nasza praca zawsze przebiega według następującego schematu:

 1. Trener tłumaczy jak przygotować się do badania i jak wygląda ono od strony technicznej.
 2. Uczestnik, z dowolnego miejsca, wykonuje test on-linie – badanie StrenghtsFinder. Składa się ono ze 177 stwierdzeń. Test jest po polsku, na jego wykonanie potrzeba ok. 30 min spokoju :)
 3. Po wykonaniu testu generuje się raport w języku angielskim. Jeśli uczestnik potrzebuje tłumaczenia wysyła go do nas i po ok. 5-6 dniach otrzymuje polską wersję raportu.
 4. I do dzieła! Trener prowadzi dla uczestnika sesję feedbackową . Bazując na zdiagnozowanych talentach danego uczestnika trenerzy będą z nim pracować przez cały czas trwania Szkoły Trenerów. Na koniec kursu powstanie indywidualny dla każdego uczestnika Twój Profil Trenera –efekt doświadczeń ze Szkoły, feedbacków Trenera, grupy, pracy z mentorem. W czerwcu 2018 gwarantujemy, że każdy uczestnik Bloom Training z pełnym przekonaniem  powie: ZNAM SWOJE MOCNE STRONY I POTRAFIĘ JE WYKORZYSTYWAĆ W PRACY Z GRUPĄ.

 

Czym jest test StrenghtsFinder?

Najlepszą rzeczą, jaką każdy z nas może sobie sprezentować w życiu, jest odkrycie swoich dominujących talentów, podążanie za nimi i ich rozwijanie. Według metodologii Gallupa istnieją 34 talenty, a każdy z nas ma 5 dominujących, czyli najsilniejszych. Test StrenghtsFinder pomoże Ci odkryć Twoje 5 dominujących talentów.

Talenty każdego człowieka są trwałe i wyjątkowe, a największy potencjał do zmian na lepsze stanowią obszary naszych mocnych stron, a nie słabości.

 

Dlaczego Mocne Strony?

Badania Instytutu Gallupa dotyczące talentów prowadzone były przez ponad 25 lat. W tym czasie przeprowadzono ponad 2.000.000 wywiadów. Z badań wynika że:

 • jedynie 13% pracowników na całym świecie pracuje na swoich Mocnych Stronach,
 • ludzie, którzy skupiają się na używaniu swoich mocnych stron, z trzykrotnie większym prawdopodobieństwem uznają, że ich życie ma świetną jakość i z sześciokrotnie większym prawdopodobieństwem będą zaangażowani w pracę istnieje silny związek między skupianiem się na mocnych stronach a wydajnością w pracy: ludzie, którzy nauczyli się używać swoich mocnych stron na co dzień, są o 7,8% bardziej produktywni, a zespoły, które mają okazję poznać swoje mocne strony i wykorzystują je na co dzień, są o 8.9% bardziej produktywne.

 

Korzyści dla uczestników Szkoły Trenerów  Bloom Training:

 • Stworzenie Profilu Trenera opartego na Twoich Mocnych Stronach.
 • Świadomość jaki typ pracy z grupą preferujesz – w roli eksperta czy facylitatora, w małej czy dużej grupie, a może 1:1.
 • Pewność siebie, świadome wykorzystywanie swoich 5 dominujących talentów w efektywnej i satysfakcjonującej  pracy z grupą.
 • „Ucho” do wyłapywania talentów wśród uczestników szkoleń oraz wiedza jak zarządzać energią i zaangażowaniem takiej osoby.
 • Frajdę, bo pracujesz na tym co przychodzi Ci naturalnie, czyli na Twoich talentach.

 

Zapisy do Szkoły Trenerów Bloom Training trwają – jest jeszcze szansa żeby do nas dołączyć i rozpocząć wspaniałą przygodę – z poznaniem swoich Talentów, rozwijaniem silnych stron i kompetencji związanych z pracą z grupą. Czujesz, że to coś dla Ciebie? Zapraszamy! Wszystkie informacje o kursie znajdziesz tutaj.